«Українська мова в публічному управлінні: інструменти для втілення».


 26 жовтня у Вищій школі відбувся круглий стіл «Українська мова в публічному управлінні: інструменти для втілення», приурочений до прийдешнього Дня української писемності та мови. 

У рамках круглого столу відбулася презентація Центру підвищення професійних компетентностей з державної мови Вищої школи, який здійснює свою діяльність за напрямом підвищення рівня володіння державною мовою держслужбовцями та посадовими особами місцевого самоврядування.

За словами завідувачки Центру Вікторії Верзун, із 2017 року понад 30 тисяч осіб підвищили рівень володіння державною мовою. У Вищій школі розроблено 18 загальних короткострокових програм. 13 з них були реалізовані у 2023 році. Це, зокрема, практичний курс української мови, практикум української мови, мовностильові особливості професійного мовлення публічних службовців, ділова українська мова в публічному управлінні, мовна маніпуляція та інші.

Про зміст та особливості програм розповіли викладачі Центру Інна Плотницька, Оксана Соколова та Тетяна Бондаренко.

Також було презентовано два нових посібники «Складання службових листів у сфері управління» та «Організаційно-розпорядчі документи», авторками яких є викладачі Центру підвищення професійних компетентностей з державної мови Вищої школи.

Розраховані посібники на слухачів, державних службовців, ділових осіб – усіх, хто цікавиться правилами оформлення ділових паперів і бажає підвищити рівень мовної культури. Згодом посібники будуть викладені на офіційному сайті Вищої школи у вільному доступі.


Діяльність публічного службовця вимагає не тільки професійної компетентності, а й практичних навичок усного і писемного спілкування, широкої мовної практики, вміння точно виражати поняття і категорії у різних сферах управління на усіх рівнях. Вища школа публічного управління у реалізації програм професійного навчання публічних службовців відкрита до нових ідей, технологій та інновацій. І працює над тим, щоб максимально забезпечити якість та практико орієнтованість цих освітніх програм.

За матеріалами Вищої школи публічного управління. 

Немає коментарів:

Дописати коментар